Nepečený cheesecake

cheesecakeart

To je snad ten nejvděčnější dezert, vypadá úžasně a přitom není zas tak náročný… Sbíhají se mi sliny jen ho vidím. S čerstvým ovocem je to prostě luxus. Navíc se dá udělat v tolika variantách, můžete zkusit experimentovat a přidat něco neobvyklého… podle fantazie :))

cheese3

  • CO BUDETE K PŘÍPRAVĚ POTŘEBOVAT:

dortovou formu (na fotce je průměr 20 cm, ale z praktických důvodů můžete udělat i nižší ve formě o průměru 24 cm)

food processor (nemusí být, ale pokud se Vám nechce drtit sušenky ručně, tak je velmi vítaným pomocníkem)

ruční mixér (ten můžete použít jen na ušlehání šlehačky, zbytek klidně růčo)

  • SUROVINY NA SUŠENKOVÝ ZÁKLAD:

250 g Bebe sušenek (klidně i jiných, např. Digestive, nebo Vaše oblíbené)

150 g másla

Toto je množství, které jsem použila na dort na fotce, pokud se Vám nechce dělat vysoký okraj, můžete použít menší množství, pouze na spodek formy, cca 150 g sušenek a 90 g másla)

  • JAK NA TO:

Sušenky a rozpuštěné máslo dáme do food processoru a rozmixujeme na hmotu. Pokud nemáte food processor či podobný mixér, můžete sušenky dát do pevnějšího sáčku a pomocí paličky nebo válečku rozdrtit na co nejjemněji (téměř jako písek). Pak přesypte do misky a přilijte rozpuštěné máslo a lžící spojte ve směs.

Formu vymažte nebo vystříkejte olejem a na spodek vystřihněte pečící papír, půjde to pak o něco lépe přesunout na talíř. Směs utlačte lžící rovnoměrně po celém dně formy a pokud si troufnete tak i do boků formy, ačkoli to jde hůře a je třeba trochu trpělivosti 😀

Takto připravenou formu dejte buď do lednice vychladit, aby se to zpevnilo, nebo to můžete jako já dát na 10 min do vyhřáté formy na 160 stupňů. Tento krok je na Vás, protože jsem viděla více receptů a i když jde o nepečený cheesecake, líbí se mi více představa, že je „korpus“ ze sušenek a másla aspoň trochu propečený :)) V tomto případě musíme nechat formu vychladnout.

  • SUROVINY NA KRÉM:

400 g cream cheese (rozhodně v pokojové teplotě!)

250 ml smetany

150 g tvarohu

Základem je cca 800 g tekutých složek, nemusíte použít přesně rozepsané suroviny, můžete použít jen tvaroh namísto cream cheesu, pokud máte rádi kyselkavou a osvěžující chuť, nebo naopak, pouze cream cheese místo tvarohu.

15 g sypké želatiny

10 polévkových lžic studené vody

trochu citrónové šťávy, klidně i kůru (ale raději BIO 😉

vanilkový extrakt (nej je voňavý domácí)

200 g moučkového cukru

čerstvé ovoce na ozdobu

  • JAK NA TO:

Želatinu si rozmícháme ve vodě, necháme pár minut, poté rozpustíme v mikrovlnce, trvá to cca minutu, ale hlídejte to a občas zamíchejte. Necháme vychladnout.

Cream cheese a tvaroh smícháme s cukrem, já vše dělala ručním mixérem, ale můžete míchat ručně :)). V druhé míse ušleháme smetanu a přidáme ke směsi. Přimícháme vychladlou želatinu, taky vanilku, citrónovou šťávu, případně kůru a důkladně promícháme.

Směs opatrně vlijeme do formy a mrskneme do lednice řádně vychladit a zpevnit. Nakonec na dort naaranžujte ovoce, čím více ovoce, tím luxusněji bude dezert vypadat :)))) Pokud chcete, můžete ovoce přetřít trochou želatiny, kterou si rozpustíte v trošce vody a zase rozpustíte v mikrovlnce a necháte vychladnout.

Dobrou chuuuuuť!!! MŇAM!

cheese2cheese4

Cheese, kafe a relax :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *