Malinový makovník

Když jsem byla malá, milovala jsem ten nejprostší dezert – obyčejný makovec na plechu 😀 Od té doby mi přijde, že celkově měl mák útlum (až sem tam na nějaké ty frgály), ale! naopak poslední dobou se ty „regionální“ potraviny vracejí zpět do hry. A za to jsem moc ráda, protože mák je jedním slovem úúžasný. Rozhodně nezůstanu jen u tohoto báječného, vláčného a svěžího dezertu. Pokud mák milujete stejně jako já a zároveň máte rádi osvěžující chutě, tenhle makovník s malinovým krémem rozhodně stojí za to. A pokud nejste malinoví, můžete zkusit třeba citrónový nebo jiný lehoučký krém. P.S. Protože jaro klepe na dveře, pro svou radost nebo pro návštěvu dezert můžete ozdobit jedlými květinkami :)

makovnik4

  • CO BUDETE K PŘÍPRAVĚ POTŘEBOVAT:

hranatou nebo obdélníkovou formu cca ve velikosti plechu (já dělala dezert z poloviční várky ve formě 20×20 cm)

ruční mixér nebo robot (těsto zvládnete umíchat ručně, ale krém se bez šlehání neobejde)

tyčový mixér nebo food processor (na rozmixování malin)

160 g cukr krupice

120 g bílého jogurtu

240 g mletého máku

400 ml mléka

240 g polohrubé mouky

24 g škrobu

1 prdopeč (prášek do pečiva :))

  • JAK NA TO:

Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a formu vytřeme olejem a vyložíme pečícím papírem.

Pomocí metličky smícháme jogurt a cukr. Mák zalijeme mlékem, promícháme a přidáme k jogurtové směsi.

V čisté míse smícháme mouku, škrob a prdopeč. Přidáme k makové směsi a důkladně promícháme.

Těsto vylijeme na připravený plech a pečeme cca půl až 3/4 hodiny, propečenost vyzkoušíme špejlí. Poté makovník necháme vychladnout na mřížce a vyklopíme na tác.

  • SUROVINY NA KRÉM:

250 g mascarpone

250 ml smetany

200 g maliny (můžete použít mražené)

cca 100 g cukru (cukruju od oka podle chuti)

100 ml vody

20 g sypké želatiny

  • JAK NA TO:

Připravíme si želatinu – do hrníčku dáme želatinu a zalijeme studenou vodou, promícháme a necháme 10 min nabobtnat. Pak dáme na cca 30 sekund do mikrovlnky na plný výkon, dokud se želatina nerozpustí. Necháme za občasného zamíchání vychladnout (nemusí být úplně vychladlá, jen nesmí být horká ani moc teplá, aby se krém nezdrcl).

Maliny (pokud používáte mražené, vytáhněte je včas, aby stačili povolit) rozmixujeme tyčovým mixérem nebo ve food processoru. Pokud nemáte rádi semínka, můžete maliny prosít přes sítko.

Vyšleháme si studenou smetanu s mascarpone, přidáme cukr a maliny a nakonec pomalinku přilíváme želatinu. Šleháme na plný výkon. Krém může být trochu řidší, stačí jej dát na chvíli do lednice, aby nabral pevnosti a dalo se s ním zdobit přes cukrářskou špičku.

Makovník rozřízneme na požadované porce a cukrářskou špičkou nanášíme krém. Můžete krém klidně jen rozetřít na celý makovník v kuse a rozříznout až po vychlazení v lednici. Dobrou chuť!!! :) Aby makovník nevyschl, doporučuji skladovat v uzavřené nádobě, pokud ho nesníte do 2 dnů :)

makovnik1 makovnik2 makovnik3

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *